Laboratóriumi felszerelések.
A termőhely/talajanyag hidraulikai jellemzéséhez néhány fontos paraméter csak laboratóriumi kísérletekből származtatható.
Mind a(z) 14 találat megjelenítve
-
UGT – Alacsony feszültségű rendszer.
Pontos leolvasáshoz 0 és 0,15 bar között.
Az alacsony feszültségű rendszer egy 3 egységből álló teljes rendszeres megközelítés az alacsony feszültségű körülmények mérésére. Az állítható függő oszlopok a terepen a változó vízelvezetési és telítettségi viszonyokat utánozzák.
Erősen telített talajok nedvességmegtartási szintjének meghatározásához a függő vízoszlop szerelvény az egyetlen módszer a pontos és pontos adatok megszerzésére. Emiatt. A talajnedvesség Equipment Corp. kínálja az alacsony feszültségű rendszert. A 0-150 cm-ig állítható függő vízoszloppal ez a rendszer 1%-nál kisebb vákuumpontosságot biztosít. Minimális komponensekkel és könnyű össze- és szétszereléssel a Low Tension System a legegyszerűbb és legolcsóbb alacsony feszültségű rendszer.Előnyök:
- Könnyű és gyors össze-/leszerelés
- Nagy feszültségű felbontás
-
UGT – Felső rázógép.
A felső rázógép a talajminták homogenizálására szolgál. Több mintatartó edény rögzíthető két fémhálós kosár közé, amelyek fokozatmentesen, akár 50 fordulat/perc sebességgel forognak egy merev forgástengely körül. Az aktuális sebesség egy digitális kijelzőn látható.
Az állandó mozgás hatására a mintatartalom homogenizálódik, előkészítve a minták KÖHN-analízishez való felhasználását, és számos kémiai elemzés kiindulópontjaként is szolgál. Az UGT felső rázógépben nagy számú mintahely található. A szabványos változatban 60 db 100 ml-es mintalombik vagy 72 db 250 ml-es mintalombik van egy tárhoz rögzítve.
Kérésre egyedi tervezést is készítünk több mintatartóval vagy tárral, testreszabott mintatartókkal, például laboratóriumi fecskendőkkel.
Előnyök
- Nagy számú minta a kereskedelemben kapható egyéb eszközökhöz képest
- Fokozatmentesen változtatható fordulatszám szabályozás
-
UGT – FOGL – Laboratóriumi kalciméter nagy érintőképernyős kijelzővel.
A FOGL laboratóriumi kalciméter lehetővé teszi a talajminták karbonáttartalmának mérését. Ez kulcsfontosságú paraméter a talaj termékenysége és a növényegészségügy szempontjából, de más területeken is, mint például a cementgyártás, a fazekasság vagy a fúrás. A digitális adatrögzítésnek, a könnyű használatnak és a kis helyigénynek köszönhetően a FOGL számos előnnyel rendelkezik a laboratóriumban a hagyományos Scheibler készülékekkel szemben. A Scheibler-módszer alapján a hőmérséklet-kompenzált nyomásemelkedést sósav hozzáadása után határozzuk meg. A mérés befejeztével az eredmény azonnal megjelenik és automatikusan eltárolódik.
Előnyök
- Digitális
- Olcsó
- Pontos
- Automatikus felvétel
- Gyors és megbízható értékek
- Könnyen kezelhető
- Kis lábnyom
-
UGT – Kaméleon készlet.
A Chameleon Laboratory, egy pontos, sokoldalú és teljesen automatizált laboratóriumi rendszer a telített hidraulikus vezetőképesség (Ksat) mérésére. A Chameleon képes a Ksat mérések elvégzésére mind a zuhanófejes, mind az állandó fejű módszerrel. A Monitor® Precesion Pressure Transducernek és a Chameleon szoftveralkalmazásnak köszönhetően mindkét mérési módszer teljesen automatizált. A Chameleon Permeability Laboratory System lehetővé teszi az automatizált Ksat-számítást néhány perctől néhány óráig. A felhasználónak egyszerűen mintákat kell gyűjtenie, és csatlakoztatnia kell a rendszerhez. A szoftver rögzíti az adatokat, értesíti a felhasználót az állandósult állapotról, kiszámítja a Ksat-ot, és jelentéseket készít diagramokkal és grafikonokkal. Állandó fejjel és zuhanófej számítási lehetőségekkel is ez a legteljesebb permeabilitási rendszer.
A Chameleon Permeability Laboratory System ideális konfiguráció a Ksat gyors és hatékony kiszámításához. A talajmagokat közvetlenül a rendszerbe helyezik, minimális zavarást biztosítva a maximális pontosság érdekében. Az automatizált szoftver, amely kizárólag a Soilmoisture új monitorátalakítójával kompatibilis, lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy korlátozott munkával és hibával eredményeket érjen el. Az állandó fej és zuhanó fej módszertana sokrétű oktatási eszközzé és tökéletes rendszerré teszi a kutatások széles köréhez. Ezen túlmenően a Chameleonban használt komponensek átkonfigurálhatók más típusú laboratóriumi rendszerek létrehozására, mint például a Soilmoisture Tempe Cell rendszere, kevés vagy semmilyen további alkatrész nélkül. A rendszer tartalmazza a teljes Monitor Precision Pressure Transducer szoftvercsomagot, így a jelátalakítók más alkalmazásokhoz is használhatók.Választható:
- Talajmintavevők magokkal, amelyek közvetlenül illeszkednek a zavartalan elemzésekhez
- További cellák, hengerek és jelátalakítók a laboratórium méretének egyszerű növeléséhez
- Tempe Cell kerámiák és nyomás/vákuum szabályozó berendezések a talaj vízvisszatartásának és az áteresztőképességnek a teszteléséhez a Chameleon Lab segítségével
Előnyök:
- Az alkatrészek könnyen összeszerelhetők és használhatók
- Automatizált egy dedikált szoftveralkalmazással
- A Ksat mérése állandó és zuhanófejes módszerrel egyaránt történik
- A komponensek más típusú laboratóriumi vizsgálatokban is használhatók
-
UGT – Készlet a pF meghatározásához kerámialapokkal.
A berendezés alkalmas pF görbék meghatározására a pF 2,0-4,2 tartományban (0,1-15 bar talajnedvesség feszültség). Továbbá a készletek alkalmasak talajnedvesség-blokkok vagy egyéb talajnedvességmérő berendezések kalibrálására. A standard készlet többek között tartalmaz: két elszívót kerámialappal (0,1 MPa, 0,3 MPa és 1,5 MPa, valamint 1,3 és 15 bar) és tartozékokat, talajminta gyűrűket, nyomásszabályozó panelt és kompresszort. Az elszívóba egyszerre több kerámialap is elhelyezhető talajmintákkal. A nyomásvezérlő panel alapfelszereltsége két 0-2 MPa és 0-0,4 MPa (és 0-20 bar és 0-4 bar) manométerrel. A mellékelt kompresszor (220V / 50 Hz) kifejezetten erre a célra készült: maximális nyomás 2,0 MPa (20 bar), beépített biztonsági óvintézkedések, teljesen védett és csendes
Elv
A talajmintákból a nedvességet a légnyomás emelésével távolítják el. A porózus kerámia lemez hidraulikus összeköttetésként szolgál a víznek a talajból az elszívó külsejébe való eljutásához. A nagynyomású levegő nem áramlik át a lemez pórusain, mert ezek tele vannak vízzel. Minél kisebb a pórusméret, annál nagyobb lehet a nyomás, mielőtt a levegő áthaladna. A próbaüzem során az elszívó bármely beállított nyomásán a talajnedvesség az egyes talajrészecskék körül áramlik, majd kiáramlik a kerámialapon és a kifolyócsövön keresztül. Az egyensúly akkor jön létre, amikor a víz áramlása a kifolyócsőből megszűnik. Egyensúlyi állapotban pontos összefüggés van az elszívó légnyomása és a minták vízfeszültsége (és így a nedvességtartalom) között. Az egyensúlyi értékek pontossága nem haladja meg a levegőellátás szabályozásának pontosságát. Ezért a nyomásvezérlő panel független kettős szabályozóval rendelkezik.Előnyök:
Más módszerekkel, például tömörítéssel, centrifugálással, molekuláris abszorpcióval stb. összehasonlítva az előnyök a következők:
- Viszonylag egyszerű módszer.
- Megbízható módszer a talajnedvesség eltávolítására a talajmintákból ellenőrzött körülmények között a talajszerkezet megzavarása nélkül.
- A módszer alkalmazható előkészített mintákon vagy háborítatlan mintákon. A talaj szerkezete nem bomlik. A jellemző pF görbék minden talajtípusra kidolgozhatók. Ezek a görbék a nedvesség feszültségét a talaj nedvességtartalmához viszonyítják. A talajnedvesség mozgásával, valamint a talajnedvesség mennyiségével és elérhetőségével kapcsolatos tanulmányok kimutatták, hogy ez a kapcsolat fontos a növények növekedése szempontjából.
-
UGT – ku-pF MP10 – laboratóriumi műszer.
A ku-pF MP10egy laboratóriumi műszer bármely telített hidraulikus vezetőképesség ku és pf görbe (vízfeszültség görbe) automatikus meghatározására a kondenzációs módszer szerint, akár 10 talajgyűrű mintán egyidejűleg. A készüléket 250 cm³ belső térfogatú és 41 cm² keresztmetszetű UGT talajminta gyűrűk használatára tervezték. Ezek a talajminta gyűrűk pontosan 3 cm-es magasságban elhelyezett furatokkal rendelkeznek a tenziométerek behelyezéséhez. Használhatók azonban a ku-pf készüléktől elkülönített minták vételére is. A megtöltött talajminta gyűrűket szűrőlapokra helyezzük, telítjük és a próbaüzemhez alapvetően a hordozókosárba zárjuk. A szabad talajfelszínen a kondenzációból származó gradienst két tenziométer rögzíti, amelyek rendszeres méréssel rögzítik a megfelelő víztartalmat, illetve az áramlási sebességet. A Tensio 130 tenziométerek különösen kicsi kerámia csészével (Ø = 6,5 mm / L = 20 mm) pontos mérést tesznek lehetővé minimális talajroncsolás mellett. A légbuborékok könnyen felismerhetők és eltávolíthatók a légtelenítő csavarral ellátott akrilfejen keresztül. A minták elrendezése a beállított vizsgálati időközönként forgó csillag alakú hordozón 10 minta egyidejű vizsgálatát teszi lehetővé. A mérleg helyén lévő mintát a mérleg felemelésével úgy emelik ki a tartóból, hogy az szabadon álljon. A mérési adatokat és a feszültségeket a belső adatgyűjtő tárolja. Az automatikus mérés folyamatos mérési sorozatokat hoz létre minimális felügyelet mellett. A mérleg automatikusan egyensúlyba kerül a mérések között. Ezért a mérlegen elsodródó hatások vagy idegen testek nem okoznak interferenciát. A ku-pf készülék a beépített adatgyűjtőnek és egy mikroszámítógépnek köszönhetően PC-től függetlenül működik. A PC-hez csak karbantartáshoz, tesztindításhoz és az adatok kiolvasásához kell kapcsolatot létesíteni.
A ku-pF készülék egyetlen mérőállomásként is elérhető -> ku-pF SP.
Előnyök
- Akár 10 minta egyidejű vizsgálata
- Folyamatos adatgyűjtés minimális felügyelet mellett
- A mérleg egyensúlyozása a mérések között
A készlet a következőkből áll:
- 1 ku-pF készülék (ku-pF MP10)belső adatgyűjtővel
- 1 laboratóriumi mérleg
- 10 hordozókosár
- 10 tenziométer pár Tensio 130
- Fúrjon lyukakat a tenziométer felszereléséhez, beleértve a 3 csigát és a vezetőeszközt
- 10 db talajminta gyűrű V = 250 cm³/ Ø = 41 cm²
- 20 fedél a talajminta gyűrűkhöz
- 10 szűrőlap
- 1 szoftver kuLog
- Perforált lapok
- Szűrőpapír
Edzés ku-pF és Hood-Permeameter:
mintavétel a helyszínen, telítés, telepítés és üzembe helyezés, telített és telítetlen hidraulikus vezetőképesség meghatározása
-
UGT – Levegő piknométer.
A levegőpiknométer egy innovatív mérőműszer a szubsztrátum minta pórustérfogatának meghatározására a laboratóriumban. Alkalmas mind bolygatatlan talajmintákhoz, mind ömlesztett árukhoz, mint például homok, kavics vagy növényi granulátum. A mérőkamra állandóan kapcsolódik az alaptesthez, és egy fedéllel van lezárva, amelyet egy rúd tart a helyén. A talajminta-gyűrű nem szükséges a méréshez. A nagy, 2120 cm³ térfogatú mérőkamra miatt megfelelő nagyságú minták is vizsgálhatók, ami növeli a mérés pontosságát és egyáltalán lehetővé teszi a vizsgálatok egy részét. .
Ennek a műszernek a kialakítása az FLL (Forschungsgesellschaft Landschaftsentwicklung und Landschaftsbau) irányelvein alapul. A mérési elv a BOYLE-MARIOTTE szerinti izoterm gáztágulási kísérleten alapul. Egy további ismert méretű térfogatot sűrített levegővel töltenek fel, az ismert méretű mérőkamrához csatlakoznak szubsztrátummintával és nyomásegyensúlyt érnek el. A kiegyenlítő nyomás a levegővel töltött pórustérfogat mérése, mivel csak a mérőkamrában lévő szilárdanyag-térfogat szolgál a gáz kiszorítására. A nyomásértékeket digitális manométer jelzi ki egy szabadon választható nyomásegységben. Az integrált kompresszor feleslegessé teszi a további eszközöket vagy gázpalackokat mindaddig, amíg levegőt használnak mérőgázként. OpciókéntElőnyök:
- Nagy méretű minták vizsgálata lehetséges a nagy mérőkamra miatt
- Nincs szükség talajminta gyűrűre
- Nincs szükség további eszközökre
-
UGT – Nyomás membránelszívó.
Nyomás membránelszívó (0-15 bar) 1000-es modell a zsugorodó/duzzadó talajok vízvisszatartási görbéihez 15 bar-ig
A talajkutatásban gyakori probléma a vízvisszatartási görbék meghatározása különböző talajtípusokra. Ez vonatkozik a nem talajkísérletekre, ahol a vizsgált anyag „göndörödik” száradás közben. Az 1000-es modell nyomás/membrán típusú elszívó. Úgy tervezték, hogy a kitermelés során zsugorodó-duzzadó talajokat tartalmazzon. Egy speciális EDPM gumi „tartsa lenyomva” membrán van felfújva, amely 1,81 kg erővel tartja hidraulikus érintkezésben a talajt a cellulóz membrán felületével. A cellulóz membrán anyaga tiszta cellulóz, pórusmérete 2,4 nanométer. A cellulóz membrán több mint 10 000 kPa buborékoló nyomást képes ellenállni. A standard 1000-es (100261) modell akár 12, 5,5 x 1 cm magas mintát is képes tesztelni, és a 0-1500 kPa (0-15 bar) talajszívási tartományban működik. Válasszon egy opcionális PM hengermagasságot, hogy zavartalanul kezelje az akár 3 hüvelyk magas magokat.
A nyomásmembrán-elszívó a következő alkatrészeket tartalmazza:
Felső és alsó lemezek, 5/8” (1,6 cm) magas, 11” (28 cm) belső átmérőjű henger és szorítócsavarok, hengertömítés O-gyűrűk, szitaleeresztő lemez, nyomómembrán, és excenteres szorítócsavar szerelvény. A csatlakozó tömlők (2 szükséges), a vágott cellulóz membrántárcsák, a PM csuklópánt és a nyomatékkulcs dugaljjal külön rendelhetők. Különböző magasságú talajmintatartó gyűrűk és hengerek külön kaphatók.Előnyök:
- széles mérési tartomány
- zsugorodó-duzzadó talajokhoz tervezték
-
UGT – Percolator 32 – automatikus laboratóriumi egység.
A Percolator 32 egy automatikus laboratóriumi egység a talajminták perkolátumának elkészítésére.
Ezzel a készülékkel egyszerre akár 32 talajmintából is lehet mintát venni. Ennek az extrakciós folyamatnak és az azt követő tisztításnak az automatizálása jelentősen csökkenti a laboratóriumi munka mennyiségét, miközben nagymértékben növeli a pontosságot. A perkolációs mennyiség, a perkoláció időtartama és a perkolációs ciklusok száma minden egyes futtatáshoz egyedileg beállítható. A perkolát közvetlenül a 4 db perkolátos tárból, egyenként 6 db mérőlombikból vehető ki további elemzés céljából.
A műszernek két funkciója van:
Perkolációs mód
Perkolációs módban a minták átszivárogtatása az érintőképernyőn megjelenő bejegyzések szerint történik. Futásonként akár 1000 teljesen automatizált perkolációs ciklus is lehetséges.
Tisztítási mód
Tisztítási módban a rendszer összes csöve kiöblítésre kerül.
Előnyök:
- Akár 32 minta
- Kompakt kialakítás
- 4 kivehető hőcserélő csőtár
- 4 kivehető perkolátos méretű lombiktár
- Szabadon választható perkolációs futások, perkolációs időtartam és áramlási sebesség
- Automatizált tisztítási folyamat
-
UGT – Permeaméter Ketelsen szerint – laboratóriumi műszer.
A Permeameter a DIN 19783-9 szabvány szerinti, zavartalan vízzel telített talajminták hidraulikus vezetőképességének meghatározására szolgáló automatikus laboratóriumi műszer.
A készülék két sorral rendelkezik. Mindegyik ultrahangos érzékelővel és töltőfúvókákkal van felszerelve, amelyek a minta magasságának meghatározására és a minták vízoszlopának beállítására szolgálnak. Mindkét vonal időlegesen függetlenül üzemeltethető.
A mérési értékek csv fájlként kerülnek mentésre, és automatikus e-mailen keresztül érhetők el. Alternatív megoldásként USB flash meghajtó segítségével kiolvashatók az előlapon keresztül.
Előnyök:
- legfeljebb 24 minta feldolgozása lehetséges 24 órán belül
- kompakt kialakítás
- nagy és alacsony hidraulikus vezetőképességű minták automatikus felismerése és megkülönböztetése
- a hidraulikus vezetőképesség folyamatos automatikus számítása
- teljesen automatikus működés
- adatexportálás USB-n vagy e-mailen keresztül
- Szállítási terjedelem:
- Permeaméter
- 24 Talajminta gyűrű adapter
- LAN kábel
- Tápkábel
-
UGT – permeaméteres búra manométerrel és mérőasztallal. (HARTGE)
Búra átmérője HARTGE szerint
A természetes vízmozgás túlnyomórészt nagyon kis nyomásgradienssel történik. Jelenleg a vízmozgást szinte kizárólag lamináris áramlásként írják le a DARCY egyenlettel, ahol a fluxus sebessége arányos az effektív nyomásgradiensekkel. A talajtudományban szokásos kf méréseket viszonylag nagy gradiensekkel végzik, amelyek ritkán fordulnak elő a talajok természetes vízmozgásában. HARTGE ezért a nagyon kis gradiensekkel történő mérést javasolta. A HARTGE szerinti motorháztető átmérője megfelel ezeknek a követelményeknek. A talajgyűrűminták kf értékének laboratóriumi meghatározását szolgálja a fluxus sebességéből és a megfelelő nyomáskülönbségből, miközben a nyomásgradienseket a lehető legkisebbre tartja. A kézi talajminta gyűrűben lévő telített mintát egy szűrőlapon lévő kádba helyezzük és teljesen lefedjük vízzel. A talajminta gyűrű fölé vízzel töltött burkolatot helyeznek, amely alatt nyomásgradiens jön létre a minta magasságában. Ez az elszívó alkalmas az UGT által kínált kézi talajminta gyűrűkhöz, így a talajminta közvetlenül behelyezhető. A próbaüzemben a mintán egy adott mérési idő alatt átfolyó vízmennyiséget határozzuk meg az álló áramlásra. Az áramlási út területét és hosszát a talajminta gyűrű geometriája határozza meg. A nyomásgradiens magasságkülönbségként jelenik meg az állócsövekben. Ez az elszívó alkalmas az UGT által kínált kézi talajminta gyűrűkhöz, így a talajminta közvetlenül behelyezhető. A próbaüzemben a mintán egy adott mérési idő alatt átfolyó vízmennyiséget határozzuk meg az álló áramlásra. Az áramlási út területét és hosszát a talajminta gyűrű geometriája határozza meg. A nyomásgradiens magasságkülönbségként jelenik meg az állócsövekben. Ez az elszívó alkalmas az UGT által kínált kézi talajminta gyűrűkhöz, így a talajminta közvetlenül behelyezhető. A próbaüzemben a mintán egy adott mérési idő alatt átfolyó vízmennyiséget határozzuk meg az álló áramlásra. Az áramlási út területét és hosszát a talajminta gyűrű geometriája határozza meg. A nyomásgradiens magasságkülönbségként jelenik meg az állócsövekben.
Előnyök:
- A fluxus sebességét nagyon kis gradiensekkel mérik, közel a természetes vízmozgáshoz
- Az áramlási sebesség az adott talajmintának megfelelően állítható
- 10 db 250cm³ belső térfogatú talajminta gyűrű vizsgálata
A készlet a következőkből áll:
- 1 mintakád U-csöves manométerrel és mérőasztallal
- 1 db permeaméteres búra tömítő- és csőcsatlakozásokkal
Edzés ku-pF és Hood-Permeameter:
mintavétel a helyszínen, telítés, telepítés és üzembe helyezés, telített és telítetlen hidraulikus vezetőképesség meghatározása
-
UGT – San Andreas talajszita rázógép.
San Andreas Soil Sieve Shaker 4 hüvelykes szitakészlettel
A talajszita-elemzés egy módszer az adott talajmintában jelenlévő részecskék méretének és típusának, valamint ezek relatív előfordulási gyakoriságának meghatározására. Az elemzés alkalmas különféle anyagokra, mint például kavics vagy kőzet keverékek, homok és más típusú granulátumok és porok.A talajszita-elemzés eredményei megmutatják az összetételt, és információt adnak arról, hogy egy adott talaj vagy egyéb keverék hogyan fog viselkedni pl. mélyépítésben és építőiparban. A módszer többek között geológusok és mérnökök számára is érdekes.
A San Andreas szitatornyot sokoldalú és hordozható szitarendszernek tervezték, amely laboratóriumban és a helyszínen egyaránt használható. Az egység tápellátása 12 V DC, és adapterekkel van felszerelve autóhoz és szabványos aljzatokhoz.
Egyszerű alkalmazás
A talajmintát először megszárítjuk, az összes talajdarabot kisebb darabokra törjük és lemérjük. Ezután a mintát a felső szitába helyezik, és a tesztsziták teljes tornyát (a legnagyobb felül, a legkisebb alul) megrázzák.
Minden alábbi szitán kisebb méretű nyílások vannak. A szita lehetővé teszi a nyílásnál kisebb részecskék átesését, és megtartja a nagyobb részecskéket a szitán. Ezután az alját részecskeméret szerint osztályozzák. Azokat a részecskéket, amelyek egy adott szitán átesnek, a szitaméretnek nevezzük. Azokra a részecskékre, amelyek nem mennek át egy bizonyos szitán, úgy hivatkozunk, hogy az azon a szitán megmaradnak. Ezután az egyes szitán visszamaradt anyagot lemérjük. A szitaanalízis eredményeit általában a különböző szitákon áthaladó talaj teljes tömegének százalékában fejezik ki.
-
UGT – Sedimat 4-12 Laboratóriumi berendezés.
Laboratóriumi berendezés ásványi talajok szemcseméret-eloszlásának meghatározására a DIN ISO 11277 szerint, 12 mintával, 4 frakcióval (opcionálisan 2 frakcióval az Egyesült Államok nómenklatúrája szerint)
A Sedimat 4-12 a DIN ISO 11277 szabvány szerinti KÖHN analízis alapján működik, amely eddig az egyetlen racionális mérési módszer, amely azonos eredményt adott az ülepedési analízishez, azonos szemcsealak-függőséggel. Ennél a módszernél a talajrészecskék ülepedési sebességét 25 °C-on egy előzetesen homogenizált talajmintával vizsgálják, amelyet elválasztottak a karbonátoktól és a szerves anyagoktól, így például létrejön a részecske-összegörbe, amely sokaknak alapot ad. talajvizsgálatok.
A finom talajt a frakció durva iszapja (gU), közepes iszap (mU), finom iszap (fU) és agyag (T) alkotja. Az alábbi diagram ezt az összetételt mutatja. A különböző szemcseméretek (< 2,0 µm – < 63 µm) és alakok következtében az egyes frakciók eltérő ülepedési sebességgel rendelkeznek. A homogenizált talajszuszpenzió ellenőrzött ülepítése az eltérő ülepedési tulajdonságok miatt az elválasztásra, így az egyes részek mennyiségi meghatározására használható.
A frakciók szétválasztása pipettaanalízissel történik. Az ülepítési folyamat során a szuszpenzióból meghatározott magasságban meghatározott térfogatokat vesznek meghatározott időpontokban, majd meghatározzák azok szilárdanyag-tartalmát. A mérés kézi lebonyolítása számos hibaforrást tartalmaz a pontossággal szemben támasztott magas követelmények miatt, mint például a pipetta merülési mélységében vagy a mintavétel idejében való eltérések, és nagyon munkaigényes a finomszemcsék hosszú ülepedési sebessége miatt. talajrészecskék. A mérési módszer automatizálása jelentősen csökkenti a munkát, és javítja a pontosságot. A szubjektív mérési hibák kizártak. A mérési pontosságot nagymértékben befolyásoló hőmérséklet-ingadozások, rezgések és turbulenciák minimálisra csökkennek. Mivel a munka a minták előkészítésére és elemzésére korlátozódik, A Sedimat 4-12-vel mind a négy frakcióra 12 mintán teljes KÖHN elemzés készíthető. A homogenizálás, a hőmérséklet-szabályozás és a pipettázás során a tesztparaméterek pontos megfigyelése statisztikailag megbízható eredményhez vezet. Az eltérés mértéke a vizsgálat ugyanazon mintákkal történő megismétlése esetén < 1 % (a lemért mintákra vonatkoztatva) a Sedimat használatával.Előnyök:
- Munkaterhelés csökkentése
- 12 minta teljes elemzése lehetséges napi 4 frakcióban
- Az előírt mérési feltételek pontos megvalósítása
- Nagy ismétlési pontosság
Képzési minta előkészítés:
mintavétel a helyszínen SEDIMAT 4-12 és PL-300 számára, előkészítési dokumentáció és mintavételi műszerek, talajminta vétel a szántóföldön, mintaszállítás, előkészítés (rostálás, szárítás, tárolás)
Képzés SEDIMAT 4-12:
minta előkezelés elemzéshez: minta tömege, humusz megsemmisítése, oldható sók eltávolítása, homogenizálás, nedves szűrés, mintaelemzés SEDIMAT 4-12 laboratóriumi berendezéssel,
elemzési értékek, eredmények összeállítása, talajtípus meghatározása (digitális) -
UGT – Tempe Cells 1400D.
Alkalmazás zavartalan talajminták hidrológiájához 0-2 bárban, laboratóriumban vagy szántóföldön.
Az 1400 Tempe Pressure Cell a talajminta víztartási jellemzőinek meghatározására szolgál. A cella egy 8,89 cm külső átmérőjű x 6 cm magas hengerben lévő háborítatlan talajmintát fogad be. A cellához kerámialap tartozik. A szántóföldön nyert háborítatlan talajmagokon alapul, amelyek könnyen elkészíthetők precíziós sárgaréz tartógyűrűkből akár 5,72 cm-es külső átmérőjű, akár a nagyobb, 8,89 cm-es külső átmérőjű gyűrűkben. A háborítatlan talajminták gyűrűi 3 cm vagy 6 cm magasak, talajoszlopokhoz más anyagokból és hosszabb hosszúságban is kaphatók.
Erős, átlátszó akrilból készült, O-gyűrűs tömítésekkel mind a felső, mind az alsó felületeken az összes tömítéshez. Különféle áramlási sebességű kerámia 0-2 Bar (0-200 kPa) alaplapokkal együtt szállítjuk. Külön megvásárolható hengerek és lefogók, különböző hosszúságú és átmérőjűek.Előnyök:
- Könnyű beállítás
- Tartósan bevált
Mind a(z) 14 találat megjelenítve