talajmintavétel
1–16 termék, összesen 23 db
-
UGT – Felső rázógép.
A felső rázógép a talajminták homogenizálására szolgál. Több mintatartó edény rögzíthető két fémhálós kosár közé, amelyek fokozatmentesen, akár 50 fordulat/perc sebességgel forognak egy merev forgástengely körül. Az aktuális sebesség egy digitális kijelzőn látható.
Az állandó mozgás hatására a mintatartalom homogenizálódik, előkészítve a minták KÖHN-analízishez való felhasználását, és számos kémiai elemzés kiindulópontjaként is szolgál. Az UGT felső rázógépben nagy számú mintahely található. A szabványos változatban 60 db 100 ml-es mintalombik vagy 72 db 250 ml-es mintalombik van egy tárhoz rögzítve.
Kérésre egyedi tervezést is készítünk több mintatartóval vagy tárral, testreszabott mintatartókkal, például laboratóriumi fecskendőkkel.
Előnyök
- Nagy számú minta a kereskedelemben kapható egyéb eszközökhöz képest
- Fokozatmentesen változtatható fordulatszám szabályozás
-
UGT – FOGL – Laboratóriumi kalciméter nagy érintőképernyős kijelzővel.
A FOGL laboratóriumi kalciméter lehetővé teszi a talajminták karbonáttartalmának mérését. Ez kulcsfontosságú paraméter a talaj termékenysége és a növényegészségügy szempontjából, de más területeken is, mint például a cementgyártás, a fazekasság vagy a fúrás. A digitális adatrögzítésnek, a könnyű használatnak és a kis helyigénynek köszönhetően a FOGL számos előnnyel rendelkezik a laboratóriumban a hagyományos Scheibler készülékekkel szemben. A Scheibler-módszer alapján a hőmérséklet-kompenzált nyomásemelkedést sósav hozzáadása után határozzuk meg. A mérés befejeztével az eredmény azonnal megjelenik és automatikusan eltárolódik.
Előnyök
- Digitális
- Olcsó
- Pontos
- Automatikus felvétel
- Gyors és megbízható értékek
- Könnyen kezelhető
- Kis lábnyom
-
UGT – Göttinger vájt csigák.
A Göttinger vájtcsigákat 90 cm mélységig terjedő talajminta vételére fejlesztették ki, és elsősorban N-min tesztekkel történő talajminta-eltávolításra tervezték.
A mintavétel kézzel történik, szerszámok, például kalapács vagy horgok használata nélkül.
A fúróhorony speciálisan edzett acélból készül, amely az erős terheléshez igazodik, így a lehető legvékonyabb, ugyanakkor robusztus és rugalmas.
A fúróhorony kifinomult mart profilja és a három egymáshoz igazodó átmérőjű fúró rendszere minimalizálja a talajba nyomódásnál és a talajból való kihúzásnál jelentkező súrlódási erőt.
Ez lehetővé teszi a mintavételezést a hagyományos mintavevő berendezésekhez képest kisebb erővel.A Göttinger vájtcsiga készlet három fúrórúdból áll:
- 0-30 cm: Ø külső 18 mm, Ø belső 14 mm
- 30-60 cm: Ø külső 16 mm, Ø belső 12 mm
- 60-90 cm: Ø külső 14 mm, Ø belső 10 mm
-
UGT – Gyökér mintavevő.
A gyökérmintavevőt kifejezetten erdőtalajokhoz tervezték. Maga a mintavevő két félhéjból áll, sima vágógyűrűvel és egy szorítóperemmel, amely garantálja a két fél szoros összekapcsolását a fúrás során. A mintavevő talajba való behelyezése és könnyű visszavétele érdekében egy keresztfuratú fejet kell felcsavarni, amely egy kar vagy emelő behelyezésére szolgál. A fúrás során a mintavevő teljes csőként különösen stabil, és a cső egyik oldalának felnyithatósága könnyű hozzáférést biztosít a fúrt maghoz. Kedvező árú alternatívát kínál az egyrészes gyökérmintavevő. Ez egy üreges csőből áll, amelynek ablaka lehetővé teszi a mintavételezett mag profiljának rálátását.
A gyökérmintavevő standard változata rozsdamentes V2A acélból készült, 600 mm hosszú és 80 mm átmérőjű. Vevő kérésére a geometriai méretek módosíthatók és az adott felhasználáshoz igazíthatók.Előnyök
- gyökérben gazdag erdőtalajokra alkalmas
- nagyon nehéz
- nagy mintamagtérfogat
- nagy hozzáférés a mintamaghoz
A készlet a következőkből áll:
- 1 db fúrófej két félhéjból
- 1 ütközőfej karral
-
UGT – Használatra kész liziméter.
Kis méret, magas fokú műszerezettséggel
A nagy PE-HD liziméter állomások mellett, a terepi vizsgálatokhoz egy kisebb és költséghatékonyabb megoldást is kifejlesztettünk termékcsaládunk kiegészítésére. A Ready-To-Go liziméterek kisméretű, mérhető liziméterek, amelyek alkalmasak 300, 500 vagy 800 mm átmérőjű és 300, 600 vagy 900 mm hosszúságú monolitokra. Bolygatott (kézi töltésű) és bolygatatlan talajmonolitokhoz (speciális mintavevő készülékek) egyaránt alkalmas. A teljes állomás külön szerszámok és személyzet nélkül is felállítható és üzembe helyezhető. A rendszer egy rozsdamentes acél liziméteres edényből, egy mérlegrendszerből, egy billenőszámlálós csurgalékvíz tartályból, egy sor nagy pontosságú és pontosan illeszkedő talajhidrológiai érzékelőből és egy-egy vezérlőállomásból áll. UGT érzékelőkkel, mint például tenziométerekkel, víztartalom- és hőmérsékletszondákkal, valamint szívószondákkal, támogatjuk és lehetővé tesszük az ökoszisztémák működésének vizsgálatát. A Ready-To-Go Liziméter egy pórusvíz-elszívó rendszerrel, a klímaérzékelőkkel ellátott UGT meteorológiai állomás modullal, valamint a Liziméter alsó határállapotát vezérlő modullal bővíthető.
Közvetlen és megbízható vízháztartás
Csapadékméréssel kombinálva a tömegváltozásokon keresztül a mérhető Ready-To-Go Liziméter segítségével közvetlenül és megbízhatóan meghatározható a helyszín evapotranszspirációja. A rendkívül speciális mérlegrendszerrel, profitálhat a liziméteres technológia terén szerzett nagy tapasztalatunkból. Ez a precíz technológia lehetővé teszi a vízmérleg közvetlen elemzését 0,01 mm-es felbontással. A harmat, hó és kis mennyiségű evapotranspiráció észlelése nem jelent problémát. A pórusvíz manuálisan vagy automatikusan rögzíthető az UGT szívószonda rendszerrel maximum 3 mélységben a liziméterben. A monolit alján található szabad kimenettel és egy automatikus merülőszivattyúval felszerelt Ready-To-Go liziméterek lehetővé teszik a csurgalékvíz mennyiségi (billentéses számláló) és minőségi vizsgálatát is.
Betekintés a “fekete doboz” talajába
A mérés mellett a készenléti lizimétereink nagy felbontású, innovatív tenziométer mérési technológiával vannak felszerelve. A tenziométeres mérések alapvetőek az ökoszisztéma vízháztartásának átfogó megfigyeléséhez. A feszültség a talajvíz mozgásának hajtóereje. A világszerte újszerű és szabadalmaztatott Full Range Tensiometeregy polimer tenziométer, amely tökéletesen illeszkedik a Ready-To-Go Lysimeter technológia követelményeihez. Lefedi a teljes szívófeszültség-tartományt, amely az 1500 kPa-ig (pF 4,2) működő üzemekre vonatkozik. Nincs szükség utántöltésre. A mérés még nehéz közegben is megbízható. A sótartalmú helyeken, például száraz területeken, nem jelent gondot a helyes kalibrálás és a közvetlen nyomásmérés. A Full Range Tensiometer kiegészítő paraméterként megadja a talaj hőmérsékletét.
Ellenőrzött feltételek az alsó határon
Az összes vízmérleg-változó összegyűjtését a terepen alapvetően a talajvíz határozza meg, de a liziméterek a természetes talajvíztől elszigetelten helyezkednek el. A 600 mm-es és 800 mm-es mélységű Ready-To-Go-val feszültség- és idővezérelt szivattyúrendszer, referencia-érzékelők és tapadókoronggyűrű segítségével a természetes körülményeket átviheti a talajmonolit alsó szélére. Lehetőség van az ellenőrzés forgatókönyv szerinti végrehajtására is, a környezeti feltételektől függetlenül. Más rendszerekhez képest a Liziméter fenekén lévő szabad kivezetésen keresztül lehet váltani az alsó határfeltétel modul és a csurgalékvíz mennyiségi (billenő számláló) és minőségi vizsgálata között.
A Ready-To-Go vezérlőállomás biztosítja az összes ellenőrzési folyamat végrehajtását, valamint az adatrögzítést. Ezen kívül az összes érzékelő és aktuátor tápellátását és digitális csatlakozását kombinálják.
Zavartalan talajoszlopok
Nagyrészt bolygatatlan talajmonolitok esetén az UGT alapmintavételi technika alkalmazását javasoljuk. Ezt a felhasználó maga is könnyen alkalmazhatja. Vagy dönt a szabadalmaztatott UGT extrakciós technológia mellett, az UGT személyzete által képzett támogatással. Használja ki az UGT által kifejlesztett és évek óta alkalmazott helytakarékos kitermelési technológiát a háborítatlan ásványi vagy szerves talajok és lápok számára. Talajoszlopai nagy pontossággal, zavartalan talajszerkezettel és a kitermelési hely minimális roncsolásával kinyerhetők. Javasoljuk, hogy az alsó élt a bevált UGT-3 rétegű szűrőkavicsokkal szerelje fel.
Terepi és laboratóriumi vizsgálatok kombinációja
EcoLab 500 (Ø 500 mm) mérőrendszerünk az ökoszisztéma funkcióinak vizsgálatára a talaj-növény-légkör kontinuumban, a Ready-To-Go Liziméterhez (Ø 500 mm) illeszkedik. Egy monolit használható a Ready-To-Go Liziméterben terepi körülmények között, majd laboratóriumi vizsgálatokhoz.
Ügyfélre szabott szolgáltatás
Mérőállomásának telepítéséhez és karbantartásához mi elkísérjük Önt és tudományos és műszaki szolgáltatást kínálunk az Ön igényei szerint. Továbbá lehetőség van az összegyűjtött adatok továbbítására a SVADSS online adatkezelő rendszeren keresztül.
Előnyök:
- költséghatékony
- kicsi, ezért nagy gépek nélkül is kezelhető és exportálható
- a felhasználó maga telepítheti
- A Ready-To-Go Ø 500 liziméter kombinálható az UGT EcoLab-bal – ugyanaz a monolit terepen és laboratóriumban is használható
-
UGT – Horonycsiga.
A horonycsiga talajminta vételére és a talajhorizontok vizsgálatára szolgál. Figyelembe véve a talaj eltérő tulajdonságait, két különböző változatban kínáljuk ezt a csigát. A nehéz talajokhoz készült horonycsiga különösen erős és csavarodásálló. A magtérfogat egy 12 mm átmérőjű horonyból áll, amely oldalról speciális ötvözetű acélból készült tömör rúdba van bemarva. A horony hossza 1000 mm. A könnyű talajokhoz való horonycsiga egy speciális, 30 mm átmérőjű és 4 mm falvastagságú acélcsőből áll, amely oldalt nyitott. Az 1000 mm-es horony átmérője ennél a kivitelnél 22 mm. A tengely 1 m-es csavarozással 4 m-re meghosszabbítható.
-
UGT – Kalapácsfej a talajminta gyűrűkhöz.
A kalapácsfej egy olyan tartozék, amellyel a talajminta gyűrűket kalapáccsal keményebb talajba lehet kalapálni. Az ütés egyenletesen oszlik el a talajminta-gyűrű teljes szélén. Az ütőél is valamivel mélyebb, és a kalapácsfej alaplemezében nyomáskiegyenlítő furatok vannak. Ez lehetővé teszi a vett talajminta zavarásának minimalizálását.
A kalapácsfej 100 cm³ és 250 cm³ térfogatú UGT talajminta gyűrűkhöz kapható. Rendelhető poliamid ütvekalapács is.
-
UGT – Kaméleon készlet.
A Chameleon Laboratory, egy pontos, sokoldalú és teljesen automatizált laboratóriumi rendszer a telített hidraulikus vezetőképesség (Ksat) mérésére. A Chameleon képes a Ksat mérések elvégzésére mind a zuhanófejes, mind az állandó fejű módszerrel. A Monitor® Precesion Pressure Transducernek és a Chameleon szoftveralkalmazásnak köszönhetően mindkét mérési módszer teljesen automatizált. A Chameleon Permeability Laboratory System lehetővé teszi az automatizált Ksat-számítást néhány perctől néhány óráig. A felhasználónak egyszerűen mintákat kell gyűjtenie, és csatlakoztatnia kell a rendszerhez. A szoftver rögzíti az adatokat, értesíti a felhasználót az állandósult állapotról, kiszámítja a Ksat-ot, és jelentéseket készít diagramokkal és grafikonokkal. Állandó fejjel és zuhanófej számítási lehetőségekkel is ez a legteljesebb permeabilitási rendszer.
A Chameleon Permeability Laboratory System ideális konfiguráció a Ksat gyors és hatékony kiszámításához. A talajmagokat közvetlenül a rendszerbe helyezik, minimális zavarást biztosítva a maximális pontosság érdekében. Az automatizált szoftver, amely kizárólag a Soilmoisture új monitorátalakítójával kompatibilis, lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy korlátozott munkával és hibával eredményeket érjen el. Az állandó fej és zuhanó fej módszertana sokrétű oktatási eszközzé és tökéletes rendszerré teszi a kutatások széles köréhez. Ezen túlmenően a Chameleonban használt komponensek átkonfigurálhatók más típusú laboratóriumi rendszerek létrehozására, mint például a Soilmoisture Tempe Cell rendszere, kevés vagy semmilyen további alkatrész nélkül. A rendszer tartalmazza a teljes Monitor Precision Pressure Transducer szoftvercsomagot, így a jelátalakítók más alkalmazásokhoz is használhatók.Választható:
- Talajmintavevők magokkal, amelyek közvetlenül illeszkednek a zavartalan elemzésekhez
- További cellák, hengerek és jelátalakítók a laboratórium méretének egyszerű növeléséhez
- Tempe Cell kerámiák és nyomás/vákuum szabályozó berendezések a talaj vízvisszatartásának és az áteresztőképességnek a teszteléséhez a Chameleon Lab segítségével
Előnyök:
- Az alkatrészek könnyen összeszerelhetők és használhatók
- Automatizált egy dedikált szoftveralkalmazással
- A Ksat mérése állandó és zuhanófejes módszerrel egyaránt történik
- A komponensek más típusú laboratóriumi vizsgálatokban is használhatók
-
UGT – ku-pF MP10 – laboratóriumi műszer.
A ku-pF MP10egy laboratóriumi műszer bármely telített hidraulikus vezetőképesség ku és pf görbe (vízfeszültség görbe) automatikus meghatározására a kondenzációs módszer szerint, akár 10 talajgyűrű mintán egyidejűleg. A készüléket 250 cm³ belső térfogatú és 41 cm² keresztmetszetű UGT talajminta gyűrűk használatára tervezték. Ezek a talajminta gyűrűk pontosan 3 cm-es magasságban elhelyezett furatokkal rendelkeznek a tenziométerek behelyezéséhez. Használhatók azonban a ku-pf készüléktől elkülönített minták vételére is. A megtöltött talajminta gyűrűket szűrőlapokra helyezzük, telítjük és a próbaüzemhez alapvetően a hordozókosárba zárjuk. A szabad talajfelszínen a kondenzációból származó gradienst két tenziométer rögzíti, amelyek rendszeres méréssel rögzítik a megfelelő víztartalmat, illetve az áramlási sebességet. A Tensio 130 tenziométerek különösen kicsi kerámia csészével (Ø = 6,5 mm / L = 20 mm) pontos mérést tesznek lehetővé minimális talajroncsolás mellett. A légbuborékok könnyen felismerhetők és eltávolíthatók a légtelenítő csavarral ellátott akrilfejen keresztül. A minták elrendezése a beállított vizsgálati időközönként forgó csillag alakú hordozón 10 minta egyidejű vizsgálatát teszi lehetővé. A mérleg helyén lévő mintát a mérleg felemelésével úgy emelik ki a tartóból, hogy az szabadon álljon. A mérési adatokat és a feszültségeket a belső adatgyűjtő tárolja. Az automatikus mérés folyamatos mérési sorozatokat hoz létre minimális felügyelet mellett. A mérleg automatikusan egyensúlyba kerül a mérések között. Ezért a mérlegen elsodródó hatások vagy idegen testek nem okoznak interferenciát. A ku-pf készülék a beépített adatgyűjtőnek és egy mikroszámítógépnek köszönhetően PC-től függetlenül működik. A PC-hez csak karbantartáshoz, tesztindításhoz és az adatok kiolvasásához kell kapcsolatot létesíteni.
A ku-pF készülék egyetlen mérőállomásként is elérhető -> ku-pF SP.
Előnyök
- Akár 10 minta egyidejű vizsgálata
- Folyamatos adatgyűjtés minimális felügyelet mellett
- A mérleg egyensúlyozása a mérések között
A készlet a következőkből áll:
- 1 ku-pF készülék (ku-pF MP10)belső adatgyűjtővel
- 1 laboratóriumi mérleg
- 10 hordozókosár
- 10 tenziométer pár Tensio 130
- Fúrjon lyukakat a tenziométer felszereléséhez, beleértve a 3 csigát és a vezetőeszközt
- 10 db talajminta gyűrű V = 250 cm³/ Ø = 41 cm²
- 20 fedél a talajminta gyűrűkhöz
- 10 szűrőlap
- 1 szoftver kuLog
- Perforált lapok
- Szűrőpapír
Edzés ku-pF és Hood-Permeameter:
mintavétel a helyszínen, telítés, telepítés és üzembe helyezés, telített és telítetlen hidraulikus vezetőképesség meghatározása
-
UGT – Laboratóriumi liziméter.
A talajfolyamatok laboratóriumi körülmények közötti vizsgálatának számos előnye van: az ellenőrzött környezet precízebb kísérleteket tesz lehetővé, a skála többféle folyamathoz igazodik, és a terepi vizsgálatokhoz képest rövidebb vizsgálati időt tesz lehetővé. Különböző anyagok gyorsan integrálhatók. A laboratóriumi liziméterek monolitok és speciálisan töltött oszlopok kivitelezésére is használhatók.
A laboratóriumi lizimétereken végzett oszlopkísérletek alkalmasak a talaj fizikai paramétereinek többlépcsős kiáramlási vagy többlépcsős fluxuskísérletekkel történő vizsgálatára. Ezek konzervatív vagy reaktív transzport mérésére is használhatók.
Az UGT GmbH számos konfigurációban kínál laboratóriumi lizimétereket. Lehetőség van a peremfeltételek szabályozására szívóalap vagy felső öntözés segítségével, valamint a mérőszondák szabadon konfigurálhatók.
Minden laboratóriumi liziméter rendszert a tervezett projektnek megfelelően testre szabnak. -
UGT – Levegő piknométer.
A levegőpiknométer egy innovatív mérőműszer a szubsztrátum minta pórustérfogatának meghatározására a laboratóriumban. Alkalmas mind bolygatatlan talajmintákhoz, mind ömlesztett árukhoz, mint például homok, kavics vagy növényi granulátum. A mérőkamra állandóan kapcsolódik az alaptesthez, és egy fedéllel van lezárva, amelyet egy rúd tart a helyén. A talajminta-gyűrű nem szükséges a méréshez. A nagy, 2120 cm³ térfogatú mérőkamra miatt megfelelő nagyságú minták is vizsgálhatók, ami növeli a mérés pontosságát és egyáltalán lehetővé teszi a vizsgálatok egy részét. .
Ennek a műszernek a kialakítása az FLL (Forschungsgesellschaft Landschaftsentwicklung und Landschaftsbau) irányelvein alapul. A mérési elv a BOYLE-MARIOTTE szerinti izoterm gáztágulási kísérleten alapul. Egy további ismert méretű térfogatot sűrített levegővel töltenek fel, az ismert méretű mérőkamrához csatlakoznak szubsztrátummintával és nyomásegyensúlyt érnek el. A kiegyenlítő nyomás a levegővel töltött pórustérfogat mérése, mivel csak a mérőkamrában lévő szilárdanyag-térfogat szolgál a gáz kiszorítására. A nyomásértékeket digitális manométer jelzi ki egy szabadon választható nyomásegységben. Az integrált kompresszor feleslegessé teszi a további eszközöket vagy gázpalackokat mindaddig, amíg levegőt használnak mérőgázként. OpciókéntElőnyök:
- Nagy méretű minták vizsgálata lehetséges a nagy mérőkamra miatt
- Nincs szükség talajminta gyűrűre
- Nincs szükség további eszközökre
-
UGT – mintavevő készülék – 2. (30 mm átmérőjű és 30 mm magas mintagyűrűvel)
Zavartalan mintavétel a mintagyűrű mintákból
Ezzel a mintavevő berendezéssel 120 mm-es mintagyűrűkből zavartalan, Ø = 30 mm átmérőjű mintákat lehet kiemelni a nagyobb felbontású talajvizsgálatokhoz a laborban. Ez többek között lehetővé teszi a mezopórusok és a gyökéreloszlás vizsgálatát. Egyszerre legfeljebb három 30 mm-es minta nyerhető a mintagyűrű egy rétegéből.
A plexi mintagyűrűket rozsdamentes acél vágóhüvelyekbe helyezik, amelyek elővágják a talajt, mielőtt az a mintagyűrűkbe kerülne. A vágóhüvelyek helyzete a tartójukon állítható. Ezért a mintavételi hely szabadon választható a 120 mm-es mintagyűrű felületén. A vágóhüvelyeket kézzel kell benyomni egy hajtókar segítségével. A vágási folyamat során a mintát alulról préselik ki a nagy mintagyűrűből, és préselik a kis mintagyűrűkbe. Így a kis mintagyűrűn kívüli talaj kitágulhat, és elkerülhető a kis mintákra nehezedő nyomás okozta tömörödés. -
UGT – mintavevő készülék. (120 mm átmérőjű és 120 mm magas mintagyűrűvel)
Zavartalan mintavétel mintagyűrűvel
A nagy talajmonolitok szabadalmaztatott UGT mintavételi módszere alapján az UGT GmbH kifejlesztette ezt a mintavevő készüléket 120 mm átmérőjű és 120 mm magas mintagyűrűvel rendelkező talajmintákhoz. A nagy talajmonolitok kotrási technológiájával megegyezően a talajt előre vágják, hogy minimalizálják a talajra ható erőket. A mintagyűrű szilárdan van elhelyezve egy rozsdamentes acél vágóhüvelyben, amely vágókkal van ellátva. Ezt a vágóhüvelyt egy elektromos motor hajtja meg bolygókerekes hajtómű segítségével, így a benne lévő mintagyűrű tökéletesen mozdulatlan marad, miközben a vágóhüvely forog a talajminta elővágása érdekében. A mintagyűrű ezután pontosan a gyűrű alakjához tudja venni a levágott talajmintát.
A vágóegység és a meghajtó egy hordozható állványra van felszerelve, amely függőlegesen van elrendezve, és a mintavételi helyen a talajba van rögzítve. Az állványon található nagyméretű pneumatikus gumiabroncsok nagyfokú mobilitást tesznek lehetővé a szántóföldön, és így egyszerű hozzáférést biztosítanak a mintavételi pontokhoz.
Az elektromos motor működtetéséhez külső tápegység szükséges. Igény esetén az UGT-től beszerezhetők a megfelelő termelőegységek.
Ezzel a mintavevő készülékkel a megfelelő méretű rozsdamentes acél és plexi mintagyűrűk egyaránt használhatók. A plexi mintagyűrűk lehetővé teszik a későbbi számítógépes tomográfiás vizsgálatot és vizuális benyomást adnak a talajról. A plexi hengerekhez egy rozsdamentes acél vágógyűrűt helyeznek a vágási hatás támogatására. -
UGT – Moor-szonda (ILLNER szerint).
Az ILLNER szerinti lápszondát félhomogén minták vételére tervezték láp, lágy üledék, tőzeges talajvizsgálatok során, valamint porszerű és szemcsés anyagok mintavételére. Ezt a mintavevőt különösen környezetkutatásban használják, de szűrőágyak vagy őslénytani kutatások és pollenelemzések vizsgálatára is. Egy rozsdamentes acélból készült csigafejből, majd egy félhengeres mintavevő edényből áll. A mintavevő edénynek van egy vágóéle, és egy szögletes fém zárja le a csiga tengelye körül. A fémlemez az egyik oldalon kissé kinyúlik, és hasonlóan vágóéllel rendelkezik, így a lehető legkevesebb kevert mintát képes venni. A központosítással ellátott tömör hegy eltávolítja a talajt, amikor a szondát behelyezik. A szonda elfordítása a mintát levágja a szubsztrátumról, miközben a fémlemez lezárja a mintavevő edényt. A csiga tengelye körüli félfordulat (180°) után a mintatartó megtelt. A fémlemez saját ellenállása miatt ebben a helyzetben marad, és ezért teljesen lezárja a mintavevő edényt. Most ki lehet húzni a talajból, és ki lehet venni a mintát. A mintavevő edény hossza 500 mm, így kb. 0,5 l mintatérfogat 60 mm belső átmérőjű. A lápszonda teljes hossza 1000 mm. Ehhez közvetlenül rögzíthető egy forgó fogantyú vagy egy hosszabbító. A rugós csatlakozókkal ellátott fogantyúk és hosszabbítók a gyors össze-/leszerelés érdekében biztosítottak. A standard készlet 10 darab, egyenként 1 m hosszú hosszabbítót tartalmaz. Kérésre,
Előnyök
- folyó, porszerű és finomszemcsés szubsztrátumokról nyer mintákat
A készlet a következőkből áll:
- 1 db csigafej a szondához
- 1 fogantyú
- 10 db 1 m-es hosszabbítás
-
UGT – Nyomás membránelszívó.
Nyomás membránelszívó (0-15 bar) 1000-es modell a zsugorodó/duzzadó talajok vízvisszatartási görbéihez 15 bar-ig
A talajkutatásban gyakori probléma a vízvisszatartási görbék meghatározása különböző talajtípusokra. Ez vonatkozik a nem talajkísérletekre, ahol a vizsgált anyag „göndörödik” száradás közben. Az 1000-es modell nyomás/membrán típusú elszívó. Úgy tervezték, hogy a kitermelés során zsugorodó-duzzadó talajokat tartalmazzon. Egy speciális EDPM gumi „tartsa lenyomva” membrán van felfújva, amely 1,81 kg erővel tartja hidraulikus érintkezésben a talajt a cellulóz membrán felületével. A cellulóz membrán anyaga tiszta cellulóz, pórusmérete 2,4 nanométer. A cellulóz membrán több mint 10 000 kPa buborékoló nyomást képes ellenállni. A standard 1000-es (100261) modell akár 12, 5,5 x 1 cm magas mintát is képes tesztelni, és a 0-1500 kPa (0-15 bar) talajszívási tartományban működik. Válasszon egy opcionális PM hengermagasságot, hogy zavartalanul kezelje az akár 3 hüvelyk magas magokat.
A nyomásmembrán-elszívó a következő alkatrészeket tartalmazza:
Felső és alsó lemezek, 5/8” (1,6 cm) magas, 11” (28 cm) belső átmérőjű henger és szorítócsavarok, hengertömítés O-gyűrűk, szitaleeresztő lemez, nyomómembrán, és excenteres szorítócsavar szerelvény. A csatlakozó tömlők (2 szükséges), a vágott cellulóz membrántárcsák, a PM csuklópánt és a nyomatékkulcs dugaljjal külön rendelhetők. Különböző magasságú talajmintatartó gyűrűk és hengerek külön kaphatók.Előnyök:
- széles mérési tartomány
- zsugorodó-duzzadó talajokhoz tervezték
-
UGT – Percolator 32 – automatikus laboratóriumi egység.
A Percolator 32 egy automatikus laboratóriumi egység a talajminták perkolátumának elkészítésére.
Ezzel a készülékkel egyszerre akár 32 talajmintából is lehet mintát venni. Ennek az extrakciós folyamatnak és az azt követő tisztításnak az automatizálása jelentősen csökkenti a laboratóriumi munka mennyiségét, miközben nagymértékben növeli a pontosságot. A perkolációs mennyiség, a perkoláció időtartama és a perkolációs ciklusok száma minden egyes futtatáshoz egyedileg beállítható. A perkolát közvetlenül a 4 db perkolátos tárból, egyenként 6 db mérőlombikból vehető ki további elemzés céljából.
A műszernek két funkciója van:
Perkolációs mód
Perkolációs módban a minták átszivárogtatása az érintőképernyőn megjelenő bejegyzések szerint történik. Futásonként akár 1000 teljesen automatizált perkolációs ciklus is lehetséges.
Tisztítási mód
Tisztítási módban a rendszer összes csöve kiöblítésre kerül.
Előnyök:
- Akár 32 minta
- Kompakt kialakítás
- 4 kivehető hőcserélő csőtár
- 4 kivehető perkolátos méretű lombiktár
- Szabadon választható perkolációs futások, perkolációs időtartam és áramlási sebesség
- Automatizált tisztítási folyamat
1–16 termék, összesen 23 db